sobota, 26 kwietnia 2014

8 pomysłów na urodzinowe kartki

I nie tylko urodzinowe, bo sprawdzą się w wielu sytuacjach. Z kupnymi kartkami jest ten problem że albo są brzydkie, albo strasznie drogie, albo mają w środku jakieś głupkowate życzenia czy kiczowaty wierszyk. Włanoręcznie robioną kartkę możecie całkowicie spersonalizować, wkleić do środka zdjęcia lub obrazki i napisać własne życzenia, od serca. Poniżej pokażę wam kilka propozycji na te - moim zdaniem - najciekawsze. Większość inspiracji pochodzi ze strony zszywka.pl, gdzie już od dawna zbieram swoje ulubione pomysły.

1. Z odciskami palców
To raczej propozycja spotykana na weselach, gdzie goście umieszczają pamiątkowe odciski w księdze lub na kartce papieru. Ale dobrze sprawdzi się też, kiedy robimy jakąś ,,masową" kartkę, na przykład na zakończenie roku dla nauczyciela, lub dla babci wraz z resztą rodziny. W dodatku jest bardzo prosta w wykonaniu. Mi najbardziej spodobała się wersja z latającym balonem, oraz z drzewem, gdzie odciski zastępują liście

2. Kartki 3D
Najlepiej zrobić część 3D na jednej kartce i nakleić na drugą, dzięki temu całość będzie sztywna i estetyczna. Robiłam na walentynki książke z obrazkami w 3D i wcale nie jest to takie trudne, zwłaszcza gdy mamy gotowy wzór :)


Pierwsza z gotowym szablonem, należy naciąc wzdłuż ciągłych linii, najlepiej żyletką lub nożykiem do tapet.


3. Z chorągiewkami
Prawdę mówiąc, ta chyba podoba mi się najbardziej. Co prawda nie mamy zbyt wiele miejsca na życzenia, ale i tak jest cudna. A gdyby jeszcze zrobić ją w nieco większym formacie...


4. Życzenia spisane w małej książeczce
którą możemy zawiesić na łańcuszku, przykleić do pierścionka, wykorzystac jako breloczek do kluczy - coś, co obdarowania osoba może mieć zawsze przy sobie. Postaram się niedługo zrobić instrukcję na takie maleństwo

5. W formie pudełeczka
Czyli trochę bardziej pracochłonna, ale bardzo efektowna kartka - no i może od razu być prezentem. Wrzucam wersję 18-tkową :)

7. Z wykorzystaniem najróżniejszych przedmiotów 
Czyli kreatywnie. Mnie najbardziej urzekła wersja z puzzlami i świeczkami, ale kombinujcie :)
Świetny jest tez pomysł z malutkimi kopertami - można do nich powkładać karteczki z życzeniami lub drobne prezenty - na przykład mały wisiorek.


8. Walentynkowe
Bo nie wiedziałam jak nazwać tą kategorią, a mam w swoich zbiorach kilka ładnych serduszkowych inspiracji

Obawiam się, że powyższa mogłaby być nieco nietrwała :(


Słodko, serduszkowo i kiczowato - ale i tak ładnie.


Dla tych, którzy nie lubią zbyt serduszkowych klimatów. Już tłumaczę jak to zrobić. Potrzebujemy dwóch kartek (jednej z napisem, drugiej z narysowanym ludzikiem), osobnego wyciętego ludzika, zielonego paska papieru, oraz dwóch krótszych paseczków papieru, zgiętych w pół. W kartce z ludzikiem robimy żyletką nacięcie na kilka centymetrów, następnie zgięte paseczki przyklejamy pionowo do drugiego ludzika, tak, aby dokładnie się ze sobą stykały. Przekładamy je przez nacięcie i podklejamy do drugiej kartki. Na końcu zasłaniamy paskiem trawy.

Dajcie znać, czy wykorzystaliście któryś z moich sposobów. A może macie jakieś własne?

1 komentarz: