niedziela, 20 kwietnia 2014

Przegląd tygodnia #3

Czyli kolejny, trzeci już post z serii, w której dzielę się wszystkim tym, co jest dla mnie waże lub ciekawe, ale nie na tyle, by poświęcić temu osobnego posta. Tradycyjnie zacznę od linków znalezionych w internetach. W tym tygodniu nie ma tego dużo, bo większosć mojego czasu pochłonęły świątczne przygotowania, więc nie miałam kiedy szukać.

1. Sposób na naukę języków obcych. Sama idea nauki z internetu jest świetna, sama często uczę się w ten sposób tego, czego nie zrozumiałam w szkole, ale jeszcze bardziej zaciekawiła mnie osoba z filmiku przedstawionego w tym poście... zobaczcie koniecznie :)

2.O tym, jak czytać nazwiska sławnych osób. Większość wprawdzie znałam, ale kilka z nich (np. Ralph) naprawdę mnie zaskoczyło.

3. 100- letnie przyjaciółki  opowiadają o facebooku, selfie i innych wymysłach nowoczesnego świata. Sama często mam problem, żeby wytłumaczyć mojej babci np. czym jest instargram i dlaczego ludzie wrzucają tam zdjęcia :)


Z linków to tyle, przechodzimy do zdjęć. Tydzień upłynął mi na sprzątaniu, pieczeniu i robieniu tysiąca innych rzeczy w takim pośpiechu, że nie miałam czasu nawet tego uwiecznić.

1. Pogoda nie rozpieszczała - było zimno, mokro, chwilami pojawił się nawet grad. Ale w ciągu ostatnich paru dni, słońce pojawia się coraz częściej :)

2. W tym roku Wielkanoc zbiegła się w czasie z moimi 18-tymi urodzinami, które wypadają dokładnie za tydzień. Mam w domu sporo gości i niesamowicie dużo jedzenia. Jedna z moich cioci przywiozła ciasto szpinakowe, o bardzo ciekawej nazwie ,,leśny mech". Jest naprawdę pyszne i bardzo efektownie wygląda. Na pewno kiedyś spróbuję je zrobić :)


3. W poście o sposobach na zdobienie pisanek obiecałam, że pochwalę się tym, co udało mi się zrobić. Sposób z liściem niestety zupełnie mi nie wyszedł, podobnie metoda z gumką recepturką. Ładnie wyglądało za to jajko ombre, chociaż efekt wyszedł bardzo delikatny. Ale chyba najwięcej frajdy miałam robiąc wzorki za pomocą kredki świecowej. 
4. Pozostając przy temacie pisanek - ciocia przywiozła nam dwa jajka malowane przez jej znajomą. Nie udało nam się dojść do tego, czy wzorki są malowane woskiem czy wyskrobywane, ale wyglądają przepięknie.5. Na koniec urodzinowe kwiaty :)
Moje święta - i urodziny za razem - były bardzo pracowite, ale cieszę się, że wszystko wygląda tak pięknie i smakuje tak przepysznie.
Do następnego posta! :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz