środa, 23 kwietnia 2014

Niebo na ubraniach

Co prawda ubrania upstrzone galaktykami nie atakują nas już w sklepach ze wszystkich stron, jednak nadal często je widuję. A tak naprawdę wykonanie takiego wzoru jest banalnie proste i dziś postaram się Wam to pokazać. Zdjęcia pochodzą z mojego starego bloga, ale miałam ogromną ochotę wrzucić tutaj coś tematu DIY, a niestety na razie zupełnie nie mam czasu na tworzenie. Może akurat komuś się przyda :)Ja swój wzór wykonałam na zwykłych butach (zapłaciłam za nie ok 15 zł) i jest to chyba najprostsza opcja. Po pierwsze dlatego, ze buty są małe, a po drugie - bo raczej się ich nie pierze. Dzięki temu farby, nawet nie zabezpieczone za pomocą żelazka, długo się trzymają (deszcz ich nie zmywa - testowałam). Moje buty mają już około półtora roku i wyglądają niemal tak samo jak na początku :)

Co będzie nam potrzebne?


  • jakiś ciuszek (tutaj buty) w ciemnym kolorze
  • farby do tkanin w przynajmniej 3 kolorach - niebieskim, czerwonym i białym
  • zwykła gąbka pocięta na kawałki
  • pędzelek (najlepiej ze sztywnym włosiem) lub szczoteczka do zębów
  • gazety do podłożenia, bo podczas malowania nieco nachlapiemy

Zaczynamy...

1. Z butów wyciągamy sznurówki. Warto też napchać do środka gazet, aby zrobiły się sztywniejsze. Jeżeli malujemy koszulkę, w środek wkładamy kawałek kartonu

2. Gąbeczkę moczymy w pierwszym kolorze farby. Robimy na butach kolorowe kleksy, rozcieramy je lekko, na koniec poprawiamy efekt czystym kawałkiem gąbki.


3. W tym momencie warto poczekać aż farba wyschnie - może nieco zblednąć. W takim wypadku powtarzamy całą procedurę. Później łapiemy się za farbę w drugim kolorze(ja zmieszałam czerwoną z niebieską, aby uzyskać fiolet) i robimy dokładnie to samo.


4. Kiedy już osiągniemy zadowalający nas efekt, moczymy szczoteczkę do zębów w białej farbie, ustawiamy ją kilka centymetrów od buta i przesuwamy po niej palcem, tak aby rozbryzgująca się farba utworzyła plamki. Próbujemy z różnych odległości, z różną siłą i różną ilością farby, aby całość była jak najbardziej urozmaicona.

5. Na koniec możemy jeszcze za pomocą cienkiego pędzelka lub wykałaczki domalować kilka większych gwiazd w formie kropeczek lub krzyżyków.

Całość prezentuje się następująco:

Na koniec kilka gwiezdnych inspiracji :)1 komentarz:

  1. efekt fajny, już gdzieś widziałam też na innym blogu.
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń